Infolinia 609 961 661 Godziny działania: pn -pt: 7.15 - 15.00 Masz pytanie ? Napisz do nas WIADOMOŚĆ Odpowiadamy poniedziałek - niedziela / 24h
Szukaj Szukaj
0Schowek Schowek
Twój schowek jest pusty
0,00 zł 0 szt
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Ranking alkomatów 2023

Ranking alkomatów 2023alt
Ranking alkomatów 2023


 

Jaki alkomat warto kupić? Top 10 propozycji w 2023

Alkomat to przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w samochodzie lub mieszkaniu każdej dorosłej osoby. Możliwość szybkiego sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pozwala zweryfikować, czy na pewno możemy prowadzić pojazd – warto przy tym pamiętać, że limit może być przekroczony nawet następnego dnia po imprezie. W takiej sytuacji bez wątpienia sprawdzi się wysokiej jakości alkomat. Oto dziesięć najciekawszych propozycji, które można kupić w 2023 roku, wraz z ich najważniejszymi zaletami.Alkomaty 2023 – top 10

Przy sporządzaniu naszego zestawienia skupiliśmy się na kwestiach takich jak wygoda obsługi, dokładność pomiaru oraz dostęp do dodatkowych funkcji. Alkomat to produkt, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo na drodze i podjąć odpowiedzialną decyzję przed uruchomieniem samochodu – aby móc liczyć na najlepsze efekty, należy jednak postawić na odpowiednie sprzęty, które zapewnią wysoką precyzję i sprawny pomiar. Nie bez znaczenia będą także zastosowane rozwiązania, które zwiększają użyteczność urządzenia. Jak wygląda lista 10 najlepszych alkomatów na rynku? 
1
Miejsce

   Alkomat ALCOLIFE Free

 
Alkomat ALCOLIFE Free
Alkomat ALCOLIFE Free
Zestawienie najlepszych alkomatów otwiera urządzenie ALCOLIFE Free. Działanie tego sprzętu opiera się na wykorzystaniu sensora elektrochemicznego – takie same rozwiązania są stosowane przez policję, co daje pewność do skuteczności pomiaru. Dokładność to w tym przypadku imponujące 0,01‰, z kolei zakres sięga aż 4 promili. Urządzenie jest przy tym niezwykle proste w obsłudze i cechuje się niewielkimi rozmiarami – można je zabrać w dowolne miejsce. Dodatkowo alkomat jest oferowany z opcją bezpłatnej, nielimitowanej kalibracji w serwisach ALCOLIFE przez 12 miesięcy. Kolejną zaletą jest atrakcyjna cena. Ponadto można liczyć na szybki pomiar: przygotowanie do testu zajmuje zaledwie 3 sekundy. Alkomat zapewnia sygnalizację dźwiękową i dysponuje wszystkimi niezbędnymi atestami dopuszczającymi urządzenia do użytkowania w Unii Europejskiej.

Zalety:
 • wysoka dokładność
 • prosta obsługa
 • kompaktowe rozmiary
   
2
Miejsce

   Alkomat Alcofind AF 35

 

alt
Alkomat Alcofind AF 35

Propozycja od koreańskiego producenta to jedno z najlepszych urządzeń pomiarowych dostępnych aktualnie na rynku. Sprzęt jest wyposażony w 4-cyfrowy wyświetlacz LCD, a także zaawansowany czujnik elektrochemiczny klasy S, dzięki któremu AF-35 wyróżnia się wysokim poziomem skuteczności (od 0,00 do 5,00‰). Wśród dostępnych funkcji warto zwrócić uwagę na licznik pomiarów oraz możliwość zapisania do 10 ostatnich prób. Urządzenie wyróżnia się ponadto przydatną sygnalizacją dźwiękową, która usprawnia wykonywanie pomiarów.

Zaawansowany system elektrochemiczny jest umieszczony w nowoczesnej, ergonomicznej obudowie. Alkomat dysponuje atestem, dzięki czemu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest najwyższa pewność.

Zalety:

 • komfort użytkowania
 • duży zakres pomiarów i wysoka dokładność
 • dodatkowe funkcje
 
 
3
Miejsce

   Alkomat ALCOLIFE F2 classic

 

Alkomat ALCOLIFE F2 classic
Alkomat ALCOLIFE F2 classic
Elegancka, ergonomiczna, kompaktowa obudowa umożliwiająca prostą obsługę – to jedna z głównych cech, którymi odznacza się ALCOLIFE F2 classic. Należy podkreślić, że jest to urządzenie przygotowane stricte do zastosowania domowego, jednak alkomat oferuje wiele interesujących, przydatnych funkcji. To m.in. informowanie użytkownika o konieczności wykonania kalibracji, sygnały dźwiękowe po przekroczeniu określonego poziomu alkoholu czy powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii.
Oprócz tego alkomat umożliwia zapamiętywanie ostatnich pomiarów, automatyczne wyłączenie oraz specjalną blokadę zapobiegającą wyłączaniu się urządzenia. Dokładność to ok. 0,08‰ – warto zwrócić uwagę na szeroki zakres pomiarów, który sięga aż do 4 promili. Cechą wyróżniającą alkomatu jest bateria litowo-jonowa: dzięki temu można go ładować w wielu miejscach, na przykład w samochodzie czy przy komputerze.

Zalety:
 • rozbudowana funkcjonalność
 • atrakcyjna cena
 • szeroki zakres pomiarów


 

4
Miejsce

   Alkomat FitAlco Grafit

 

 
alt
FitAclo Grafit


Urządzenie firma FiTAlco to ciekawa propozycja nie tylko ze względu na cenę, lecz także skuteczność. Kompaktowa, atrakcyjna wizualnie obudowa skrywa duży, dwukolorowy wyświetlacz, dzięki któremu możliwe jest dokładne sprawdzenie pomiaru. Za skuteczność alkomatu odpowiada precyzyjny czujnik elektrochemiczny IV generacji. Na uwagę zasługuje niezwykle wysoka dokładność na poziomie aż 0,001‰. Ten alkomat z atestem jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań domowych oraz profesjonalnych.
Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić możliwość kontroli temperatury pracy i ciągłości wydechu oraz automatyczne wyłączenie po 30 sekundach nieaktywności.

Zalety:
 • świetna dokładność
 • możliwość wykorzystania w najbardziej wymagających sytuacjach
 • kontrola ciągłości wydechu
 

 
5
Miejsce

   Alkomat ALCOLIFE F8

 

Alkomat ALCOLIFE F8
Alkomat ALCOLIFE F8ALCOLIFE F8 to wyjątkowo profesjonalne urządzenie, które znajduje zastosowanie m.in. wśród jednostek policyjnych. Rozsądna cena tego sprzętu łączy się także z szerokim zakresem możliwości. Alkomat umożliwia wykonanie pomiarów na dwa sposoby – bezustnikowy (przesiewowy) oraz pasywny. Znajdziemy tutaj również zaawansowany wyświetlacz, który wyświetla nie tylko wyniki pomiaru, lecz także wiele innych przydatnych komunikatów.
Urządzenie jest bardzo skuteczne za sprawą europejskiego sensora elektrochemicznego, który pozwala wykonać szybkie (czas pomiaru wynosi jedynie 4 sekundy!) i dokładne (0,01‰) pomiary. Co ważne, alkomat zapewnia funkcję badania osób nieprzytomnych, która może okazać się niezwykle przydatna w skrajnych sytuacjach. Warto zwrócić uwagę także na obecność baterii litowej, która pozwala na wygodne ładowanie w dowolnym miejscu. Wśród dodatkowych rozwiązań znalazła się również latarka i zbijak do szyb, a ponadto wbudowany magnes, który umożliwia przyczepienie alkomatu na przykład do maski samochodu.

Zalety:
 • stosowany przez policję
 • zaawansowany, czytelny wyświetlacz
 • szybki pomiar o wysokiej dokładności
 • dwa rodzaje pomiarów
 
6
Miejsce

   Alkomat ALCOLIFE F9

 

 

ALCOLIFE F9
Alkomat ALCOLIFE F9
Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez policję – można zatem spodziewać się rozbudowanej funkcjonalności oraz wysokiej jakości. ALCOLIFE F9 to profesjonalne narzędzie, które może być wykorzystane nawet do wykonania testów dowodowych. Podobnie jak model F8, urządzenie pozwala wykonać badanie na różne sposoby (test bezustnikowy/przesiewowy, pasywny i przede wszystkim ustnikowy).
Jest to alkomat dedykowany przede wszystkim do zastosowania w firmach czy instytucjach rządowych, które chcą skorzystać z profesjonalnego testu trzeźwości. Co ważne, urządzenie ALCOLIFE F9 pozwala wydrukować dane takie jak wynik pomiaru, datę pomiaru, nazwę firmy/właściciela alkomatu, miejscowość, adres oraz dane osoby testowanej. Wyróżnia się dużą skutecznością oraz szerokim zakresem (od 0,00 do 9,00‰).

Zalety:
 • możliwość wykonania testów dowodowych
 • dwa tryby pomiarowe
 • wysoka dokładność
 • wyjątkowo szeroki zakres


 

7
Miejsce

   Alkomat Promiler iBlow

 

alt
iBlow

Alkomat z atestem Promiler iBlow to kolejne profesjonalne urządzenie dedykowane instytucjom rządowym oraz dużym firmom. Wyposażony w szybki, skuteczny i nowoczesny system elektrochemiczny pozwala na wykonanie około 750 pomiarów na dobę (jedno badanie zajmuje do 4 s), a jego dokładność wynosi 0,01‰. Urządzenie cechuje się również szerokim zakresem prezentowanego wyniku (do 5,00‰).
To kolejny sprzęt zapewniający obsługę dwóch różnych metod testowania trzeźwości. Promiler iBlow oferuje funkcję pamięci wykonywanych testów (do 10 pomiarów) oraz sygnalizację dźwiękową i świetlną, która informuje nie tylko o przekroczeniu poziomu alkoholu, lecz także nieudanej próbie.

Zalety:
 • szybkie działanie
 • wysoka dokładność
 • sprawna obsługa

 

8
Miejsce

   Alkomat Alcoblow


 

alt
Alcoblow
Alkomat AlcoBlow to flagowy produkt marki Lion. Narzędzie jest wyposażone w trwały, skuteczny i szybki system elektrochemiczny. Urządzenie wyróżnia się również szybkością wykonywanych testów – w tym przypadku wyniki są prezentowane za pomocą diod już po 3 sekundach.
Model ten umożliwia wykonanie pomiarów na dwa sposoby: aktywny i pasywny. Ponadto alkomat zapewnia przydatne funkcje dodatkowe, na przykład automatyczne wyłączenie po dłuższej nieaktywności. Jest to produkt dedykowany instytucjom rządowym lub dużym zakładom pracy.

Zalety:
 • pomiar elektrochemiczny
 • testy wykonywane w 3 sekundy
 • pasywny pomiar
 

9
Miejsce

   Alkomat ALCOLIFE Go

 

ALCOLIFE GO alkomat
Alkomat ALCOLIFE Go
Urządzenie ALCOLIFE GO charakteryzuje się nieco większymi rozmiarami niż ALCOLIFE F9 lub F8, jednak wciąż jest to bardzo wygodny w użyciu sprzęt. Jego budowa obejmuje kolorowy wyświetlacz LCD, który umożliwia dokładne sprawdzenie wyników badania. Sprzęt został wyposażony w profesjonalny system elektrochemiczny cechujący się wysoką szybkością i skutecznością pomiarów. Badanie trwa do 4 sekund, a jego zakres sięga 5 promili. Ten profesjonalny alkomat to idealne rozwiązanie dla instytucji rządowych lub firm.

Zalety:
 • wygodny w obsłudze wyświetlacz
 • skuteczność
 • szybkie pomiary


 
10
Miejsce

   Alkomat ALCOLIFE F7

 

ALCOLIFE F7 alkomat
Alkomat ALCOLIFE F7

Nasze zestawienie zamyka kolejny wykorzystywany przez policję alkomat – ALCOLIFE F7. Urządzenie zostało przygotowane z myślą o dużych firmach oraz instytucjach państwowych. Jest to alkomat z atestem, umożliwiający wykonanie badanie bezustnikowego (przesiewowego) oraz pasywnego. Za dokładność i szybkość przeprowadzania pomiarów odpowiada zaawansowany system elektrochemiczny, którego skuteczność wynosi 0,01‰. Wyniki są wyświetlane na dwukolorowym wyświetlaczu, który zmienia kolor w zależności od rezultatu testu.

Zalety:
 • dwa tryby badania
 • wysoka dokładność
 • wygodna i sprawna obsługa
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Strona internetowa alkopomiar.pl wykorzystuje pliki cookies oraz inne technologie służące do automatycznego przechowywania danych w celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa w urządzeniu końcowym. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową alkopomiar.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać przez Państwa zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej szczegółów dotyczących naszej polityki cookies znajdziecie Państwo tutaj
Nie pokazuj więcej tego komunikatu