Infolinia 603 965 999 Godziny działania: pn -pt: 7.15 - 15.00 Masz pytanie ? Napisz do nas WIADOMOŚĆ Odpowiadamy poniedziałek - niedziela / 24h
Szukaj Szukaj
0Schowek Schowek
Twój schowek jest pusty
0,00 zł 0 szt
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Jak uniknąć kaca? Czy to możliwe?

Jak uniknąć kaca? Czy to możliwe?

KAC jest powszechnym zjawiskiem, które nie jest pożądane przez osoby pijące alkohol, bowiem objawia się złym samopoczuciem oraz licznymi towarzyszącymi dolegliwościami, jak np. nudności, bóle głowy, osłabienie organizmu czy zaczerwienione oczy.



alt


Jest to stan pojawiający się następnego dnia w wyniku przemiany alkoholu w wątrobie, a odpowiedzialny za niego jest aldehyd octowy CH3CHO, czyli toksyczna substancja. Jak walczyć z tym problemem i czy istnieją skuteczne sposoby na poimprezową pobudkę bez bólu głowy i suchości w ustach? Oczywiście porad jest wiele, a większość z nich została sprawdzona i potwierdzona – my przedstawimy państwu te najbardziej skuteczne i w pełni bezpieczne dla zdrowia.


Przed i w trakcie picia

Podstawową czynnością przed piciem alkoholu powinno być zjedzenie czegoś tłustego, bowiem wtedy trawienie przebiega wolniej, w związku z czym alkohol później dostanie się do obiegu krwi. Skuteczne w tym przypadku jest również tłuste mleko, które nie podrażnia organizmu oraz witaminy B i C, zaś nie najlepszym pomysłem jest picie napojów gazowanych. W trakcie imprezy nie warto mieszać alkoholi, pić tych z dolnej półki, które zawierają zbyt dużą ilość toksyn, a jeszcze bardziej szkodliwe może być palenie dużej liczby papierosów – wtedy o ból głowy nietrudno. Jedynym ratunkiem na poprawienie porannej sytuacji jest popijanie trunków sokami owocowymi oraz dużą ilością wody mineralnej.

Na drugi dzień

Niestety, jedynym w stu procentach skutecznym sposobem na nieposiadanie kaca jest spędzenie wieczoru bez towarzystwa napojów wyskokowych i czasami nawet stosowanie się do powyższych zasad może nic nie dać, a pobudka następnego dnia może być niezbyt przyjemna. Jeżeli więc decydujesz się na zakrapianą imprezę i chcesz rano przetrwać, przygotuj sobie jajka, owoce (najlepiej kiwi, banany i jabłka), warzywa (marchewkę) oraz łyżkę miodu. Te pierwsze pomagają wyeliminować toksyny, a zdrowa żywność (jak również ciemny chleb z dżemem, rosół oraz makaron) podwyższa poziom potasu oraz cukru we krwi, co również pomaga załagodzić objawy. Oprócz pożywienia, warto zainwestować również w zdrowe napoje, w tym:
  • napoje energetyzujące, dostarczające glukozę,
  • wodę, wypłukującą toksyny powstałe po przetrawieniu alkoholu,
  • soki owocowe i herbatę rumiankową, które oprócz usuwania toksyn zaopatrują organizm w niezbędne witaminy,
  • sok z pomidorów z odrobiną cytryny, co pozwala na łatwiejsze uniknięcie ochoty na alkohol następnego dnia i przyspieszy trawienie trunków.
Oczywiście to nie wszystko co można zrobić, aby poczuć się lepiej. Niezwykle pomocna może okazać się kąpiel, która również pomaga w usuwaniu toksyn, a już niezbędne jest wyjście na krótki spacer – odetchnięcie świeżym powietrzem pozwoli każdemu szybko otrząsnąć się z poimprezowego amoku.

Zachowaj ostrożność

Oczywiście zarówno w trakcie zażywania alkoholu, jak również dnia następnego warto stosować się do ważnych zasad, aby wieczór skończył się dobrze, a poranek nie był tragicznym w skutkach. Pamiętajmy przede wszystkim o zdrowym podejściu do picia i nieprzekraczaniu granicy – śmiertelna dawka to 4 promile i nie warto się do niej zbliżać, mimo że rekordzista miał ich ponad 12. Złotą zasadą imprezowiczów powinno być zaopatrywanie się w sprawdzony i dobrej jakości trunek, ponieważ tanie wina, w dodatku popijane jeszcze tańszymi napojami gazowanymi, posiadają ogromną liczbę niezdrowych substancji, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie i... zabawę. Poza tym nikt nie chce trafić do szpitala na odtrucie, które samo w sobie nie jest niczym przyjemnym.

Na kaca nie polecamy moczopędnej kawy, która usuwa tak bardzo potrzebną organizmowi wodę, a także leczenia się według popularnej, ale niezbyt mądrej zasady brzmiącej „lecz się tym, czym się zatrułeś”, a więc alkoholem. Odradzamy również sen, który spowalnia usuwanie toksyn z organizmu oraz środki przeciwbólowe przed spaniem. Stosowanie się do powyższych zasad z pewnością pomoże każdemu bez względu na wiek, płeć, wagę czy tolerancję alkoholową.
, jak np. nudności, bóle głowy, osłabienie organizmu czy zaczerwienione oczy. Jest to stan pojawiający się następnego dnia w wyniku przemiany alkoholu w wątrobie, a odpowiedzialny za niego jest aldehyd octowy CH3CHO, czyli toksyczna substancja. Jak walczyć z tym problemem i czy istnieją skuteczne sposoby na poimprezową pobudkę bez bólu głowy i suchości w ustach? Oczywiście porad jest wiele, a większość z nich została sprawdzona i potwierdzona – my przedstawimy państwu te najbardziej skuteczne i w pełni bezpieczne dla zdrowia.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG