Infolinia 603 965 999 Godziny działania: pn -pt: 7.15 - 15.00 Masz pytanie ? Napisz do nas WIADOMOŚĆ Odpowiadamy poniedziałek - niedziela / 24h
Szukaj Szukaj
0Schowek Schowek
Twój schowek jest pusty
0,00 zł 0 szt
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Alkomat na każdym komisariacie?

Alkomat na każdym komisariacie?

Piekary Śląskie, Siemiatycze i Mysłowice – to tylko kilka polskich miast, w których od niedawna każdy może przyjść na komisariat/komendę i samemu zbadać stan trzeźwości.


Taką możliwość dają samoobsługowe alkomaty stacjonarne. Rozwiązania tego typu cieszą się coraz większą popularnością.

Trend wyposażania policyjnych obiektów w alkomaty stacjonarne jest widoczny już od dłuższego czasu i wydaje się mieć coraz szerszy zasięg. Jak wynika z doniesień mediów lokalnych, jedynie w trakcie ostatnich kilku tygodni alkomaty stacjonarne pojawiły się w Piekarach Śląskich, Siemiatyczach oraz Mysłowicach.

Większe bezpieczeństwo

W efekcie zainteresowane osoby mogą przyjść na komisariat/komendę właściwie o dowolnej porze i sprawdzić poziom alkoholu w organizmie. Urządzenia tego typu można znaleźć najczęściej w poczekalni policyjnego obiektu, a skorzystanie z samoobsługowego alkomatu jest oczywiście bezpłatne.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez policję, główny cel wprowadzania stacjonarnych alkomatów to umożliwienie upewnienia się przez mieszkańców, czy w danym momencie mogą bez obaw np. prowadzić samochód czy też pójść do pracy. Samoobsługowy charakter rozwiązania ma również zapewniać dyskretność i pozwalać na sprawdzenie trzeźwości o dowolnej porze. Za istotny czynnik uważany jest też brak konieczności korzystania z pomocy funkcjonariusza.


Alkomaty stacjonarne

Policja w takich sytuacjach decyduje się na samoobsługowe alkomaty stacjonarne. Mogą to być zarówno urządzenia ustnikowe, jak i bezustnikowe. Kluczowe są w tym przypadku prostota oraz szybkość obsługi. Warto pamiętać, że taki alkomat nie daje pełnej pewności co do pomiaru – wynik nie może np. służyć jako potencjalny dowód w sprawie sądowej, ponieważ urządzenie nie posiada świadectwa wzorcowania.

Dobrym przykładem alkomatu stacjonarnego, który z powodzeniem może służyć na komisariacie czy komendzie, jest polski alkomat ALCOLIFE F10. Bez żadnych problemów można zawiesić go np. na ścianie w poczekalni policyjnego obiektu czy zakładu pracy. Co istotne, to alkomat bezustnikowy z sensorem elektrochemicznym, z którego w krótkim okresie czasu skorzystać może wiele osób – pojedynczy pomiar zajmuje tylko 1-2 sekundy. ALCOLIFE F10 wyróżnia się także możliwością zasilania poprzez zewnętrzny zasilacz (podłączenie do gniazdka), co zabezpiecza przed ewentualnymi problemami z wyczerpaniem baterii. Alkomat wykonano z wytrzymałych i gwarantujących długotrwałe użytkowanie materiałów.

Więcej informacji nt. alkomatu ALCOLIFE F10 można znaleźć tutaj: https://alkopomiar.pl/alkomat-stacjonarny-przemyslowy-alcolife-f10-bezustnikowy-p-72.html


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG